Наша Традиція

Нехай наш чайник гріється, а ми в цей час трохи поговоримо про наше товариство, школу й про те, що взагалі можна змалювати декількома словами – зовсім стисло, бо ніж щось про те розповідати, ми б радше запропонували вам чашку чаю, як зробив би це Байсао чи "Старий продавець чаю", як його ще називали...

BaisaoБайсао... Ким був той чайний мудрець вісімнадцятого століття, ясний дух якого й досі осяває нашу традицію яскравіше, ніж саме його ім'я?.. Майже все своє життя дзенський чорноризець, він у сорок дев'ять років проміняв усе разом зі своїм убранням на те, що, яким би дивним воно не здавалося, було більше сповнено Дзену – на життя продавця чаю при дорозі. Кожна його чаша була пройнята стародавнім неоціненним Духом Чаю, якого не торкалися ані гроші, ані теорії чи ритуали, ба навіть розум, як такий – Духом, що існував ще до того, як зірвали перше чайне листя. І ті, хто проходили повз його хатинку обабіч дороги, могли бачити тільки старого в дивному журавлиному вбранні прадавнього даоського самітника. Та Дух той здалеку вабив виблиском очей чи плавністю рухів рук, коли наливав він свій чай у затерті, потріскані чаші... Після такого чаю перехожий відходив звідти якимось зміненим, хоча, можливо, так і не збагнувши всю важливість того, що саме вплинуло на його світогляд. Свою ятку Байсао називав:

"Хатинка, що переносить вас до Мудрости (通聖亭 Tong Shen Ting)."

Недоладний і невчасний, наче відродження прадавнього чайного мудреця, що мешкав у гірських лісах давно забутої місцини Китаю, він пропонував цілющі ковтки й краплі осяянь усім, хто зустрічався на його шляху.

Цей Шлях Чаю, оскільки ми його відкриваємо чи створюємо наново (або він нас), спершу повинен ушановувати Природу, Небо й Землю, з невимовного центру яких зростають чайні дерева. Ідучи величезним старим гірським хребетом чайних мудрощів, ми також подорожуємо й тими стежками, що прокладали всі відомі й невідомі нам мудреці від чаю: ті, хто рано вранці ходив по вкритих хмаринами верховинах Китаю, хто віддалявся в лісові обителі чи ті, хто практикувалися в дзенському чаї в Японії і Кореї, так само як і в навичках Ґонфу чайних традицій південного Китаю. Власне кажучи, ми маємо низько вклонитися сучасним вчителям чаю з усього світу, і не стільки за збереження традиції і форми, скільки за дотримування і розповсюдження Духу Листя в ті часи й по цей день.

Як і Байсао, ми підтримуємо, розвиваємо та виявляємо усвідомлення Гармонії через чай, що зараз так необхідно в цьому бурхливому світі; і так само як і він, ми робимо це дуже просто, не вимагаючі нічого взаміну. Прошу, ось ваша чаша, за так...

Подібно до Байсао та інших мудреців, що були до нього, ми поставили свою метафоричну хатинку самітника тут, на узбіччі найдавнішого битого шляху, і пропонуємо те, що будь-який мудрець завжди пропонував: куточок спокою і втіхи, де можна заспокоїти себе й відпочити від мінливостей життя, а як буде потреба, то й трішечки священної мудрости, що зрощувалася серед тиші цього простору.

Messenger