У другій частині нашого дослідження “Ча Ці” Ву Де дає нам кілька практичних порад для того, щоби почати відчувати й працювати з Ці у своїй чайній практиці. Після того він розповідає про деякі типи Ча Ці, що зустрічаються на Шляху.

Одним з багатьох аспектів Листка, за які його цінували в усі часи духовні традиції Сходу, є той спосіб, яким він пов’язує нас з Природою. Випивши чудового чаю, ми можемо вести ті ж самі розмови з вітром і дощем, від яких безліч років тому давні даоси-жебраки підносилися до небес. Ми обговорюємо річки й місячне сяйво з настоєм, який промовляє від їхнього імені. Насправді бесіда ця, мабуть, більш схожа на пісню, що співає і чує серце.

Дзен – це відсутність усіх релігій. І в той же час Дзен став кульмінацією релігійного досвіду. Розум Дзену – це святкування кожного окремого, звичайного моменту нашого життя. Куди би ми не йшли і що би не робили – то і є наша практика, наша релігія.

Ніщо не може настільки завадити вашій подорожі будь-яким шляхом, як думати, що ви вже маєте уявлення про нього. Знати – це припиняти, бути неспроможним помічати неповторну красу цього моменту. Світ чаю величезний і глибокий, і на нього не вистачить навіть тисячі життів.

Будь-яке обговорення даоського світогляду має торкатися розуміння Ці. Проте, так само як і з Дао, якщо ви не мали безпосереднього її переживання, цей термін буде дуже важко перекласти чи осягнути. То є життєва сила, що виступає рушієм і диханням усьому.

Одним з найвизначніших зелених чаїв, які уособлюють неповторну чайну культуру Японії, є маття – яскравий, добре подрібнений порошок смарагдово-зеленого кольору. В наші дні китайці не часто вживають порошкові чаї, хоча традиція їх пиття прибула до Японії з Китаю ще під час розквіту багатої чайної культури династії Сон (960-1279 рр).

З року в рік чергова версія найжаданішого вінтажу “Червоної Марки (Хон Їнь, Hong Yin)” виходить під якимось брендом, однак більшість з них – то лише марна спроба завоювати репутацію легендарних млинців 50-х заради прибутку. І найчастіше те, з чого складаються ці нові чаї, крім обгортки, ледь схоже на свого знаного предка.

Messenger