"Звичайний Скарб",
Шен Пуер 2004-го року зі старих дерев Їу
від мануфактури "Чантай"

OrdinaryTreasure7

Кожні п’ять-сім років для Пуеру в процесі його зістарювання настає переломний момент. Наш млинець зберігався швидш за все в сухому середовищі, тому для нього, в такому юнацькому віці, другий перехід тільки-но відбувся. Чай вже починає набувати ознак віку з нотками прянощів і вологості у смаку, схожими на сандал чи червоне дерево. Він значно змінився за ці роки, здобув з часом якусь багатшу, оліюватішу глибину. Як і всі чудові чаї з Їу, “Звичайний Скарб” має насичений і густий смак з розкішним солодкуватим посмаком. Він м’яко затягує порожнину рота. Незалежно від того, п’єте ви його з чаші чи заварюєте ґунфу, “Звичайний Скарб” має глибоку світлу Ці, яка розслаблює вас, заспокоюючи на весь день. Його чудово пити в пообідній час, особливо коли ви маєте декілька годин на те, щоби розслабитися зі своїми друзями.

Сподіваємося, що цей “Чай місяця” стане чудовою нагодою розділити вже трохи витриманий пуер зі своїми близькими. Через пиття примірників, які зберігалися в різних умовах і мають різний вік, ви можете багато дізнатися про те, як Пуери змінюються з часом. Цей чай є гарним зразком десятирічного чаю, хоча існують і набагато вишуканіші і значно гірші пуери з того періоду. Нехай це вам нагадує про те, що деякі з найчарівніших речей у житті є такими саме через те, що вони звичайні, повсякденні друзі! І цей Чженпінь 2004-го року є одним з наших усебічних найкращих друзяк.

 

Поради щодо заварювання

У цьому місяці найважливішою порадою, яка вам знадобиться, буде те, як саме ви маєте заварювати цей чай: методом ґунфу чи в чайнику з бічною ручкою (чай з чаш). Те, який спосіб приготування ви оберете, задаватиме тон зібранню, відіграватиме важливу роль у складанні вашої часі (“чайна сцена”, chaxi), так само як і визначатиме те, як ваш чай буде відчуватися і смакувати. Існує декілька підходів, які ми використовуємо при визначенні, який спосіб приготування буде доречнішим, але ви також можете долучати до цього ще і свою інтуїцію.

Тут, у нашому Центрі, найочевиднішими визначальними факторами у виборі між чаєм ґунфу і чаєм з чаш є кількість гостей і якість самого чаю. Чай ґунфу значно більше підходить для інтимніших, близькіших зборів. Якщо це не викладання в класі, ми ніколи не обираємо його для компаній, більших за п’ять-шість чоловік. Велика кількість чашок робить трохи моторошним їх роздавання і прогрівання, а той час, який буде витрачатися на це, почне впливати на сам чай, який може злегкістю перезаваритися або ж охолонути. Ми часто робимо заварювання ґунфу для великих груп людей, але тільки з освітньою метою. Окрім того, якість і тип чаю для нас теж є визначальними. Чай вище певного рівня якості потребує заварювання ґунфу (за винятком поодиноких випадків). Це все через те, що приготування способом ґунфу розкриває найкраще в чаї, а найрідкісніші скарби, з якими можна більше ніколи й не зустрітися на цій Землі, заслуговують, щоби їх заварили з усім тим умінням, яке ми тільки можемо їм виказати. Для деяких Улунських чаїв також краще підходить метод ґунфу, адже “чай Улун і чай Ґунфу зростали разом і є коханцями на все життя”. І тим не менш, нам подобається иноді вкидати декілька кульок Улуну до чаші і спостерігати за їхнім розкриттям.

Окрім якості й кількості гостей ви також можете вирішувати, який спосіб заварювання вам використовувати, спираючись на енергію самого зібрання. Якщо ви намагаєтеся створити більш церемоніальний, медитативний простір, то краще буде вдатися до чаю з чаш. Але якщо в центрі уваги знаходиться чай, і ви хочете гідно оцінити кожен ковток, то кращим варіантом буде чай ґунфу. Зовсім не обов’язково, що кожна чайна сесія потребує тиші чи побожності, бо чай у значно більшій мірі є поєднанням з иншими. Иноді ми хочемо попити чаю, щоби з кимось познайомитися або ж відсвяткувати своїх старих друзів, вирішити якісь питання і мати довгу важливу дискусію зі своїми близькими. Для подібних чаювань, тоді коли чай не є об’єктом нашої уваги, а швидш за все лишень комфортний фон, який допомагає створювати теплий, серцевий простір, якийсь простий чай у чашах буде ліпшим варіантом, особливо враховуючи те, що заварювання ґунфу вимагає значної уваги. Існують ще деякі инші шляхи й способи вибору, як саме заварювати цей “Чай місяця”, та будь-який чай, методом ґунфу чи в чаші, але з того, про що ми розповіли, ви вже можете розпочинати.

 

Деякі червневі поради щодо заварювання від Ву Де, "чай ґунфу чи чай з чаш" (відео, англійською)

Перша частина статті: Розповідь про Пуери з Їу, мануфактуру "Чантай" та її "Звичайний Скарб"

 

Стаття вийшла в червневому числі
журналу 
Всесвітньої Чайної Хатинки за 2016-ий рік
Перекладено спеціяльно для TeaHut.com.ua

teakettle

Messenger